Zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Właściciel nieruchomości a wspólnota mieszkaniowa. Jak opodatkować prywatny najem. Rynek nieruchomości, ulgi dla inwestorów. nieruchomości, domy, mieszkania, lokale, działki, grunty, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Nieruchomości Domy Mieszkania

nieruchomości domy w budownictwie

Działka budowlana - to zabudowana działka gruntu, której wielkość, cechy geometryczne, dostęp do drogi publicznej oraz wyposażenie w urządzenia infrastruktury technicznej umożliwiają prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków i urządzeń położonych na tej działce.

finanse: sprzedaż nieruchomości

Opłata za wcześniejszą spłatę - opłata za wcześniejszą spłatę części lub całości kredytu. Niektóre banki nie pobierają żadnych opłat za wcześniejszą spłatę kredytu, umożliwiając regulowanie czasu spłaty w zależności od Twojej bieżącej sytuacji finansowej.

ubezpieczenia - mieszkania

Asekuracja - Gwarancja wypłaty określonej umową kwoty, pokrywającej straty poniesione przez ubezpieczonego, a w razie jego śmierci - zapewnienie wypłaty spadkobiercom.

Właściciel nieruchomości a wspólnota mieszkaniowa

Jeżeli właściciel nieruchomości chce aby wspólnota mieszkaniowa podjęła określonej treści uchwałę najpierw sprawą powinien zainteresować zarząd, który jeżeli uzna sprawę za ważną dla wspólnoty powinien podjąć kroki w celu jej wdrożenia. Uchwały właścicieli lokali są bowiem podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd. Uchwała może być też wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania na przykład, gdy na zebraniu nie było wystarczającej ilości osób.

Oprócz corocznego zebrania właścicieli, które musi być zwołane zebrania właścicieli mogą być także zwoływane przez zarząd w każdym czasie w razie potrzeby. Jednak jeżeli zarząd nie podejmie stosownych kroków nie znaczy, że właściciel jest bezradny wystarczy bowiem, że do swojego pomysłu przekona właścicieli dysponujących co najmniej 1/10 udziałów we wspólnocie. W takim bowiem przypadku na wniosek takiej grupy właścicieli zarząd musi zwołać zebranie właścicieli, którzy będą na nim mogli przedyskutować temat i podjąć uchwałę o stosownej treści.

mieszkania konin, nieruchomości turek - mieszkania

nieruchomości, domy, mieszkania, lokale, działki, grunty, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

domy w budownictwie

Pomieszczenie gospodarcze w budynku - to pomieszczenie znajdujące się poza mieszkaniem lub lokalem użytkowym, służące do przechowywania przedmiotów lub produktów żywnościowych użytkowników budynku, materiałów lub sprzętu związanego z obsługą budynku, a także opału lub odpadów stałych.

prawo: działka, nieruchomość

Hipoteka - może zabezpieczać wierzytelności istniejące lub mogące powstać w przyszłości, nieobjęte z mocy ustawy hipoteką zwykłą (hipoteka kaucyjna). Wierzytelności o wysokości nieustalonej mogą być zabezpieczone hipoteką do oznaczonej sumy najwyższej. Hipoteka może zabezpieczać także odsetki oraz koszty postępowania, jeśli mieszczą się w sumie wymienionej we wpisie hipoteki.

Akt notarialny - jeżeli akt notarialny w swej treści zawiera ustanowienie prawa podlegającego ujawnieniu w księdze wieczystej albo dotyczy prawa ujawnionego w księdze wieczystej lub przeniesienia własności nieruchomości, nawet gdy nie ma ona księgi wieczystej - notariusz obowiązany jest zamieścić w tym akcie wniosek o dokonanie wpisu w księdze wieczystej i przesłać jego wypis właściwemu sądowi, w terminie trzech dni od sporządzenia aktu.
Oryginał aktu notarialnego pozostaje u notariusza. Strony (lub inne uprawnione osoby) otrzymują wypisy aktu notarialnego, które mają moc prawną oryginału.
Przy odczytaniu aktu notariusz powinien się przekonać, że osoby biorące udział w czynności dokładnie rozumieją treść oraz znaczenie aktu i że akt jest zgodny z ich wolą.

działka w ubezpieczeniach

wartość w stadium budowy - wartość nową budynku na dzień zawarcia umowy ubezpieczenia, powiększoną o koszty robót budowlanych, instalacyjnych lub elektrycznych, planowanych do wykonania w okresie ubezpieczenia.

pomoc domowa - każda osoba (np. gosposia, ogrodnik, opiekunka do dzieci, osoba sprawującą opiekę nad osobą niepełnosprawną, osoba sprawującą opiekę nad psem) wykonującą powierzone prace pomocnicze w gospodarstwie domowym na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej zawartej z Ubezpieczonym lub z osobą bliską Ubezpieczonego pozostającą z nim we wspólnym gospodarstwie domowym.

finanse: kupno gruntu

Zabezpieczenie kredytu - Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego może być wpis do hipoteki nieruchomości już posiadanej lub właśnie nabywanej, jest to najczęściej stosowane zabezpieczenie. Ponadto jako formy zabezpieczenia występują także: cesja na rzeczach ruchomych, cesja praw z ubezpieczenia na życie kredytobiorcy bądź kredytobiorców, weksle, zabezpieczenia przejściowe do momentu ustanowienia hipoteki, najczęściej w postaci ubezpieczenia. Niektóre banki korzystają także z przelewu praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu.

Hipoteka - sposób zabezpieczenia kredytu na nieruchomości. Bank wpisuje hipotekę na swoją rzecz w dziale IV księgi wieczystej na wypadek sytuacji, gdyby kredyt nie był spłacany. Wtedy bank może przejąć nieruchomość. Jest pierwszy w kolejności do zaspokojenia wierzytelności. Istnieją dwa rodzaje stosowanych przez bank hipotek: zwykła i kaucyjna. Pierwsza wymieniona hipoteka, zwykła określa dokładną kwotę zobowiązania, zaś hipoteka kaucyjna określa najwyższą możliwą kwotę w momencie, gdy nie jest znana dokładna kwota zobowiązania. Jeżeli zabezpieczenie kredytu jest na więcej niż jednej nieruchomości możliwe jest także wystąpienie hipoteki łącznej.

Nieruchomości Domy Mieszkania © 2024

Rynek nieruchomości, ulgi dla inwestorów. Zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Jak opodatkować prywatny najem. Właściciel nieruchomości a wspólnota mieszkaniowa. nieruchomości, domy, mieszkania, lokale, działki, grunty, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana